Haber

Çağatay Akman Öykü Uslu’dan vazgeçti

CİHANGİR’de eski sevgilisi Öykü Uslu ile evinin önünde tartıştıktan sonra birbirine vurmakla suçlanan müzisyen Çağatay Akman şikayetini geri çekti.

İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya birbirinden karşılıklı şikayetçi olan taraflardan Çağatay Akman geldi. Çağatay Akman, “Öykü Uslu hakkındaki şikayetimi geri çekiyorum, kendisi hakkımdaki şikayetinden vazgeçtiği gibi, vazgeçmeyi kabul ediyorum. Ancak Furkan Ayaz ile ilgili şikayetim devam ediyor.” Hakim, tanıkların bir sonraki duruşmada dinleneceğini belirterek duruşmayı erteledi. Duruşmanın ardından Akman, “Karşılıklı olarak şikayetten vazgeçtik. Diğer kişiyle ilgili şikayetim devam ediyor. Onun da şikayeti devam ediyor” dedi.

ETKİNLİK TARİHİ

İddiaya göre Çağatay Akman, 23 Temmuz 2021 günü saat 23.00 sıralarında eski sevgilisi Öykü Uslu’nun Cihangir’deki evine gitti. Bir süredir apartmanın önünde bekleyen Akman, kapının önüne oturup Öykü Uslu’yu aradı. Uslu ise yaklaşık yarım saattir kapısının önünde oturup bağıran Akman’ın yanına indi. İkili arasında apartmanın önünde tartışma çıktı. Tartışma sırasında Çağatay Akman, Öykü Uslu ve arkadaşına saldırdı. Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, Çağatay Akman’ı sorgulanmak üzere Karaköy Polis Merkezi’ne götürdü. Geceyi karakolda geçiren Akman, sabah saatlerinde serbest bırakıldı. Olay güvenlik kamerasına da yansıdı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Öykü Uslu ile Çağatay Akman’ın eski sevgili oldukları, Furkan Ayaz’ın olayın yaşandığı evin önünde araya girmek istediği, orta sıralarda tartışma çıktığı belirtilirken, partiler Tartışmada Öykü ve Furkan’ın Çağatay’a kötü sözler söylediği, Akman’ın ise “Seni Cihangir’de misafir etmeyeceğim”, “Seni öldürürüm” diyerek hakaret ve tehdit ettiği kaydedildi. İddianamede tartışmanın kavgaya dönüştüğü, Furkan, Öykü ve Çağatay’ın birbirini dövdüğü belirtildi. İddianamede Çağatay Akman hakkında “basit yaralama”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından 2 yıl 3 aydan 10 yıl 8 aya kadar hapis cezası istendi. Öte yandan Öykü Uslu ve Furkan Ayaz’ın “basit yaralama” suçundan 4 aydan 1 yıla kadar, “hakaret” kabahatinden 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar ayrı ayrı cezalandırılmaları istendi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu